Úterý, Červenec 7

Třetí soutěžní den je ve znamení požárních útoků

Rychlost, odvaha, přesnost a souhra, to je požární sport

46. Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a 64. Mistrovství České republiky družstev Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu dnes vyvrcholí třetím, tedy posledním, soutěžním dnem. Na programu je královská disciplína, a sice požární útok. Dokonalá souhra sedmičlenného družstva poskytuje fanouškům požárního sportu vrcholný zážitek.


Na stadionu Olymp Praha (Za Císařským mlýnem 1063, Praha) se představí kategorie SDH žen, SDH mužů a muži HZS ČR. První družstva se postaví na startovní čáru v 08.30 hod. Jako hosté se představí reprezentace Slovenské republiky a HZS podniků.

Od 14.30 hod. je naplánováno dekorování nejlepších štafet na 4x 100 m s překážkami, které se běžely v sobotu. Následovat bude vyhlášení nejlepších družstev v požárním útoku a vyhlášení celkových výsledků družstev Mistrovství ČR v požárním sportu.

Třídenní soutěžení v požárním sportu bude slavnostně ukončeno v 15.15 hod.

Královská disciplína – požární útok

Držitelem národního rekordu je družstvo HZS Moravskoslezského kraje (s přetlakovým ventilem), dosažený rekord má hodnotu 20,83 s, rekord je z roku 2013.

V kategorii žen jsou držitelkami národního rekordu (s přetlakovým ventilem), který má hodnotu 24,36 s, hasičky z SDH Michálkovice, rekord je z roku 2014.

kpt. Ing. Ivana Svitáková                                                                                                                                          Jaroslava Čečrdlová, Ph.D.
Mediální skupina HZS hl. m. Prahy                                                                                                          Tisková mluvčí SH ČMS 
ivana.svitakova@hzspraha.cz                                                                                             731 328 859
                                                                                                                                                                  cecrdlova@dh.cz