Úterý, Červenec 7

Výsledky požárních útoků

46. Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a 64. Mistrovství České republiky družstev Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu dnes vyvrcholilo poslední soutěží, a sice královskou disciplínou požárním útokem.

Třetí soutěžní den byl ve znamení požárních útoků, které v sobě zahrnují rychlost, souhru i přesnost.

Nejrychlejší požární útok mezi ženami předvedlo družstvo dobrovolných hasiček SDH Chválenice, čas 23,16 s. Stříbro si v této atraktivní disciplíně vybojovalo družstvo žen SDH Dolní Měcholupy, čas 23,38 s a bronzovou příčku získaly ženy SDH Komárovice, čas 23,92 s.

Setiny sekundy rozhodovaly o těsném pořadí

Mezi dobrovolnými hasiči zvítězilo v požárním útoku družstvo Hlinsko – Česká hasičská jednota s časem 25,53 s. Druhé místo obsadili dobrovolní hasiči z SDH Žebnice (Plzeňský kraj), čas 25,96 s a bronz získalo družstvo SDH Michálkovice (Moravskoslezský kraj), čas 26,02 s.

První čtyři družstva se vešla do jedné sekundy

Nejrychlejší požární útok mezi profesionálními hasiči předvedlo družstvo HZS Zlínského kraje, čas 21,42 s, druhé místo patří družstvu HZS Moravskoslezského kraje, čas 22,27 s, třetí se umístilo družstvo HZS podniků s časem 22,31 s, ti posunuli na čtvrté místo družstvo z HZS Olomouckého kraje, čas 22,59 s.

Disciplínou požárním útokem bylo uzavřeno třídenní měření sil v disciplínách požárního sportu. Rychlost, odvaha, přesnost a souhra, to je požární sport, který je simulací skutečných zásahů hasičů. Tři dny plné skvělých sportovních výkonů, bojů o mistrovské tituly, ale i sportovních přátelství.

Kompletní výsledky naleznete na: http://www.mrps2017.cz/pro-soutezici-a-poradetele/vysledky/celkove/

Kompletní fotogalerie : https://goo.gl/photos/8vmcca1Dv3rCJYxY6

 

kpt. Ing. Ivana Svitáková                                                                                                                                          Jaroslava Čečrdlová, Ph.D.
Mediální skupina HZS hl. m. Prahy                                                                                                          Tisková mluvčí SH ČMS 
ivana.svitakova@hzspraha.cz                                                                                             731 328 859
                                                                                                                                                                  cecrdlova@dh.cz