Úterý, Červenec 7

Mistrovství ČR v požárním sportu bylo ukončeno

Třetí, tedy finálový, den Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu byl slavnostně ukončen.

Slavnostního ukončení se zúčastnil generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba, Libor Hadrava – radní pro bezpečnost hl. m. Prahy, ředitel HZS hl. m. Prahy brig. gen. Roman Hlinovský, plk. Luděk Prudil, ředitel HZS Libereckého kraje a první náměstek starosty SH ČMS Jaroslav Salivar.

Slavnostnímu ukončení předcházelo vyhlášení nejlepších družstev žen i mužů.

Celkové výsledky družstev Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu 2017

Nejlepším družstvem v kategorii žen SDH v požárním sportu se staly ženy z SDH Chválenice (Plzeňský kraj), které obhájily loňské prvenství. Stříbro si vybojovaly ženy z SDH Komárovice (Zlínský kraj) a bronz získaly ženy SDH Dolní Měcholupy (hl. m. Praha).

Mezi družstvy SDH mužů si titul Mistra ČR v požárním sportu odváží SDH Zbožnov (Pardubický kraj), který vyrovnanými výkony obhájil loňské prvenství, před druhým družstvem mužů z SDH Žebnice (Plzeňský kraj), třetí místo získalo družstvo mužů SDH Michálkovice (Moravskoslezský kraj).

HZS Moravskoslezského kraje obhájilo loňské prvenství v celkovém hodnocení družstev. Na stříbrnou pozici se probojovali profesionální hasiči z HZS Plzeňského kraje a bronz patří družstvu HZS Zlínského kraje.

Gratulace, poděkování a rozloučení

Ředitel HZS hl. m. Prahy brig. gen. Roman Hlinovský pogratuloval všem vítězům a vítězkám za předvedené výkony, poděkoval všem sportovcům za účast a všem partnerům za podporu v realizaci vrcholné sportovní soutěže a rozloučil se s přáním šťastného návratu domů. Na samém konci předal putovní proudnici řediteli HZS Libereckého kraje plk. Luďkovi Prudilovi. Ředitel Prudil pozval všechny do Liberce na další ročník společného Mistrovství ČR v požárním sportu.

Celé Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu proběhlo v nádherné sportovní atmosféře, za horkého letního počasí, v příjemných prostorách pražského Výstaviště a sportovního areálu Olymp Centrum sportu MV. Mistrovství se zúčastnilo 33 družstev mužů a 17 družstev žen.

Kompletní fotogalerie: https://goo.gl/photos/Zf4UppkF85SLPZAx8

 

kpt. Ing. Ivana Svitáková                                                                                                                                          Jaroslava Čečrdlová, Ph.D.
Mediální skupina HZS hl. m. Prahy                                                                                                          Tisková mluvčí SH ČMS 
ivana.svitakova@hzspraha.cz                                                                                             731 328 859
                                                                                                                                                                  cecrdlova@dh.cz