Středa, Srpen 12

O vítězích rozhodují setiny sekundy

Druhý soutěžní den Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu 2017 pokračuje závodem v běhu na 100 m s překážkami v kategoriích Sborů dobrovolných hasičů žen (SDH), mužů SDH a mužů Hasičského záchranného sboru České republiky (HZS ČR). Na start se v horkém letním počasí postavilo celkem 267 mužů a 146 žen.


Šárka Jiroušová potvrdila roli favoritky

Vítězkou základního kola v běhu na 100 m s překážkami se stala Šárka Jiroušová z SDH Poniklá, čas 16,89 s, druhé místo získala Veronika Krpcová z SDH Oprechtice, čas 17,03 s a bronz vybojovala Petra Chovancová z SDH Komárovice, čas 17,11 s.

Šest nejrychlejších žen ze základního kola se kvalifikovalo do semifinálových běhů a dále tři hasičky postoupily do finále. Titul Mistryně ČR získala favorizovaná Šárka Jiroušová z SDH Poniklá, čas 16,66 s, před stříbrnou Markétou Markovou z SDH Chválenice, čas 16,87 s a bronz si z Prahy odváží Petra Chovancová z SDH Komárovice, čas 17,01 s.

Titul Mistra ČR mezi dobrovolnými hasiči putuje do Oznice

Mistr v ČR v běhu na 100 m s překážkami v kategorii dobrovolných hasičů mužů získal Daniel Klvaňa z SDH Oznice, čas 15,89 s. Druhé místo vybojoval Lukáš Kroupa z SDH Tuř, čas 15,92 s, třetí místo získal Martin Lidmila z SDH Zbožnov, čas 16,19 s.

Prvenství mezi profesionálními hasiči vybojoval ústecký hasič

Mistrem ČR v běhu na 100 m s překážkami se stal mezi profesionálními hasiči Jakub Pěkný z HZS Ústeckého kraje, čas 15,64 s, stříbro získal Pavel Krpec z HZS Moravskoslezského kraje, čas 15,77 s a bronz si odveze Milan Netrval z HZS Plzeňského kraje, čas 15,91 s.

Dobrovolní hasiči muži a profesionální hasiči se utkali o titul absolutního mistra ČR

Absolutním Mistrem ČR v běhu na 100 m s překážkami se stal Lukáš Kroupa z SDH Tuř, čas 15,93 s, stříbro získal Milan Netrval z HZS Plzeňského kraje, čas 16,77 s, bronz získal Pavel Krpec z HZS Moravskoslezského kraje, čas 21,17 s.

O titulu Mistra ČR ve dvojboji rozhodly tři setiny sekundy

Nejnižší součet časů z výstupu do 4. podlaží cvičné věže a běhu na 100 m s překážkami určil vítěze ve dvojboji a tím se stal Kamil Bezruč z HZS Moravskoslezského kraje, součet času 29,58 s, druhé místo pro HZS Ústeckého kraje získal Jakub Pěkný, součet času 29,61 s a bronz vybojoval Pavel Krpec z HZS Moravskoslezského kraje, čas 30,22 s.

46. Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a 64. Mistrovství České republiky družstev Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu hostí hl. m. Praha.

Zítra, to je v neděli 27. 8. 2017, je na programu disciplína požární útok, slavnostní vyhlášení výsledků štafet 4 x 100 m, výsledků požárního útoku a celkových výsledků družstev. V 15.15 hod. bude Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu 2017 slavnostně ukončeno.

Výsledky naleznete na http://www.mrps2017.cz/pro-soutezici-a-poradetele/vysledky/beh-100m/

Fotogalerie z běhů na 100 m s překážkami ke zhlédnutí zde:

ženy – https://goo.gl/photos/5mU5BQEyj9fToLcN6

muži SDH – https://goo.gl/photos/xnWBiWQEYDAZ5iCq8

muži HZS ČR – https://goo.gl/photos/qruYi9SDwDQgtDog8

 

Sledujte s námi štafety online!

kpt. Ing. Ivana Svitáková                                                                                                                                          Jaroslava Čečrdlová, Ph.D.
Mediální skupina HZS hl. m. Prahy                                                                                                          Tisková mluvčí SH ČMS 
ivana.svitakova@hzspraha.cz                                                                                             731 328 859
                                                                                                                                                                  cecrdlova@dh.cz