Středa, Srpen 12

Mistrovství ČR v požárním sportu 2017 v Praze pokračuje dvěma disciplínami

Sobotní náročný program prověří hasiče i hasičky

Soutěžní program Mistrovství ČR v požárním sportu dne 26. 8. 2017 v prostorách stadionu Olymp Praha nabízí hned dvě soutěžní disciplíny. V dopoledních hodinách se představí kategorie SDH muži na startu běhu na 100 m s překážkami, kterou následně postupně vystřídají ženy SDH a muži HZS ČR.


Atraktivní soutěž běhu 100 m s překážkami je přehlídkou rychlosti a přesnosti všech soutěžících.

Výsledky dopolední soutěže budou slavnostně vyhlášeny v cca 14 hod. společně s výsledky ve dvojboji, tzn. v součtu dosažených časů v disciplíně výstup na cvičnou věž a v běhu na 100 m s překážkami. Tím bude ukončena část soutěží jednotlivců.

Od 14:30 hod. se na start připraví ženy SDH v první týmové soutěži, a sice ve štafetě na 4x 100 m s překážkami. Následně se na atletických drahách vystřídají týmy hasičů, mužů SDH a HZS ČR.

První úsek štafety překonává soutěžící hasič tzv. domeček, na druhém úseku bariéru o výšce 2 m, překážkou třetího úseku je kladina dlouhá 8 m, široká 18 cm a vysoká 1,2 m v kombinaci s hadicemi, na čtvrtém úseku musí hasič pomocí hasicího přístroje uhasit hořící kapalinu v nádrži. Štafeta je divácky velmi atraktivní disciplínou, štafetový kolík nahradí hasičská proudnice.

46. Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a 64. Mistrovství České republiky družstev Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu hostí hl. m. Praha. V sobotu a neděli, tedy druhý a třetí soutěžní den, probíhají ve sportovním areálu Olymp Praha (ul. Za Císařským mlýnem 1063).

4. Mistrovství České republiky družstev Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu hostí hl. m. Praha. V sobotu a neděli, tedy druhý a třetí soutěžní den, probíhají ve sportovním areálu Olymp Praha (ul. Za Císařským mlýnem 1063).

Výsledky naleznete na http://www.mrps2017.cz/vysledky/vez/

kpt. Ing. Ivana Svitáková                                                                                                                                          Jaroslava Čečrdlová, Ph.D.
Mediální skupina HZS hl. m. Prahy                                                                                                          Tisková mluvčí SH ČMS 
ivana.svitakova@hzspraha.cz                                                                                             731 328 859
                                                                                                                                                                  cecrdlova@dh.cz