Středa, Srpen 12

Hasiči a hasičky sklidili velký obdiv za své úsilí

Druhým dnem pokračovalo Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu 2017. V sobotu (26. 8. 2017) byly na programu běhy na 100 m s překážkami a odpoledne patřilo soutěži ve štafetě na 4x 100 m s překážkami. Skvělá divácká kulisa podtrhuje celkovou atmosféru bojů o mistrovské tituly v disciplínách požárního sportu.


Hasičky z Chválenic ovládly štafetu 4x 100 m s překážkami

Celkem bylo hodnoceno 32 ženských štafet SDH. Náročnou disciplínu založenou nejen na rychlosti, ale také zručnosti nejlépe zvládlo v čase 61,91 s štafeta B družstva žen z SDH Chválenice. Stříbro si vybojovaly dobrovolné hasičky štafety B z SDH Komárovice díky času 63,45 s, bronz získaly ženy štafety A z SDH Chválenice, které za stříbrem zaostaly o necelou půl sekundu, tedy s časem 63,90 s.

Těsný boj o stříbro

Zlato mezi dobrovolnými hasiči si z Mistrovství ČR v požárním sportu odvezou z Prahy hasiči štafety B z SDH Zbožnov, kteří dokázali štafetu 4x 100 m s překážkami zaběhnout za 55,9 s. V těsném souboji nakonec patří stříbro štafetě B z SDH Příštpo, dosažený čas má hodnotu 57,08 s. Bronzový stupínek obsadili dobrovolní hasiči z SDH Michálkovice, a sice štafeta B s časem 57,51s.

Zlato patří profesionálním hasičům z Moravskoslezského kraje

Nejrychlejší štafetou se stala štafeta A z HZS Moravskoslezského kraje, která za čas 53,51 s zaslouženě získala zlato. Druhé místo se na republikovém klání v požárním sportu prosadila štafeta B z HZS Královéhradeckého kraje, čas 54,24 s a třetí nejrychlejší štafetou se stala Štafeta B z HZS Plzeňského kraje, čas 55,32 s.

Třetí den soutěží uzavře náročné boje o tituly

46. Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a 64. Mistrovství České republiky družstev Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu bude zítra 27. srpna 2017 pokračovat svým posledním dnem závěrečnou disciplínou – požárním útokem.

Na stadionu Olymp Praha (Za Císařským mlýnem 1063, Praha) se opět představí kategorie SDH žen, SDH mužů a muži HZS ČR. První družstva se postaví na startovní čáru v 08:30 hod. Jako hosté se představí reprezentace Slovenské republiky a HZS podniků.

Od 14:30 hod. je naplánováno dekorování nejlepších štafet na 4 x 100 m s překážkami. Následovat bude vyhlášení nejlepších družstev v požárním útoku a vyhlášení celkových výsledků družstev Mistrovství ČR v požárním sportu 2017. Třídenní soutěžení v požárním sportu bude slavnostně ukončeno v 15:15 hod.

http://www.mrps2017.cz/pro-soutezici-a-poradetele/vysledky/stafeta/

Fotogalerie ze štafet ke zhlédnutí:

ženy – https://goo.gl/photos/St5JceAw6UPB5ntH6

muži SDH – https://goo.gl/photos/u2FZXbaMj5ALvBya9

muži HZS ČR – https://goo.gl/photos/g5h7CJA3RwhLwKu46

 

 

 

 

kpt. Ing. Ivana Svitáková                                                                                                                                          Jaroslava Čečrdlová, Ph.D.
Mediální skupina HZS hl. m. Prahy                                                                                                          Tisková mluvčí SH ČMS 
ivana.svitakova@hzspraha.cz                                                                                             731 328 859
                                                                                                                                                                  cecrdlova@dh.cz