Úterý, Duben 23

Slevy pro návštěvníky Mistrovství ČR v požárním sportu 2017

Národní technické muzeum v Praze

Muzeum bylo založeno v roce 1908 z iniciativy především profesorů české vysoké školy technické. Až do roku 2013 si muzeum a sbírky prošly mnoha změnami, stavbou nové budovy, okupací, povodněmi a rekonstrukcemi. Nyní je návštěvníkům zpřístupněno 14 stálých expozic, např. Architektura, stavitelství a design, Astronomie, pro vášnivé fotografy Fotografický ateliér a Interkamera, pro malé i velké Herna Merkur, Měření času, kde lze vidět sluneční, vodní, ohňové a přesýpací hodiny, Chemie kolem nás, která nám přibližuje souvislosti věcí, které každý den používáme nebo Televizní studio, které bylo vytvořeno ve spolupráci s Českou televizí.

Vstup do muzea ZDARMA pro příslušníky HZS a členy SDH po předložení služebního nebo členského průkazu a obrázku (stačí na mobilu), který najdete zde.

Adresa: Kostelní 42, 170 78 Praha 7
V pátek je otevřeno do 17.30 hodin, v sobotu a neděli od 10.00 – 18.00 hodin. Podrobnější informace o vstupném najdete na: http://www.ntm.cz/

 


Mořský svět Praha

V Mořském světě se můžete projít 25 m dlouhou korálovou jeskyní, která má v sobě zabudováno 10 atypických akvárií, vidět model historické lodi Bounty, nádrž o objemu 100 000 litrů slané vody s chovanými žraloky nebo být součástí podvodního světa a svým pohybem měnit projekci na podlaze. Součástí expozice je také unikátní projekt „Vesmírná laguna“ se záběry z Hubbleova teleskopu, které poskytla NASA a záběry z mořských hlubin.

Mořský svět pro své návštěvníky pořádá několik akcí. Každé úterý probíhá krmení žraloků, ve středu je krmení živočichů ve středové nádrži a ve čtvrtek je krmení v nádrži. A každý poslední pátek v měsíci je od 19 hodin naplánovaná noční prohlídka (vstupenky je nutné zakoupit samostatně). Pořadatelé Mistrovství ČR v požárním sportu ve spolupráci s Mořským světem Praha pro vás mají malý dárek:

20% slevu na vstup pro každého návštěvníka, který u vstupu ukáže obrázek (stačí na mobilu), který najdete zde.

Adresa: Výstaviště, Praha 7 – Holešovice
V pátek je otevřeno do 18.00 hodin, v sobotu a neděli od 10.00 – 19.00 hodin. Podrobnější informace o vstupném najdete na http://www.morsky-svet.cz/